Tūrisma izstādē „Balttour 2012” apmeklētājus doties uz Jēkabpili aicinās pa lūša pēdām, jo lūsis ir izvēlēts kā Jēkabpils atpazīstamības simbols. Lūsis ir arī viens no iemīļotākajiem Jēkabpils iedzīvotāju un viesu vides objektiem. Jau iepriekš, diskutējot par Jēkabpils tēla stratēģiju, tika ierosināts Jēkabpils atpazīstamības veicināšanā vairāk izmantot lūsi, kas jau šobrīd rotā pilsētas ģerboni, akcentējot, ka ļoti plašas ir lūša izmantošanas iespējas tūrisma veicināšanā.
Jēkabpils pilsētas pašvaldības tūrisma organizatore Laura Afanasjeva uzsver, ka pilsētnieku un viesu vidū lūsis ir īpaši iemīļots. “Cits steidz paberzēt ausi, lai tas kā talismans piesaistītu naudiņu, cits degunu, lai būtu veiksme, vēl citi steidz iemūžināt kopā būšanas mirkli,” zina stāstīt Laura Afanasjeva.
Vecpilsētas laukumā lūsis savu vietu radis strūklakas malā, sperot soli pāri simboliskai upei Daugavai – strūklakai, kas met krāces mutuli. |
Izstādes „Balttour 2012” apmeklētājus Laura Afanasjeva aicina būt īpaši vērīgiem, lai izstādē pamanītu lūša ķepas un, uzkāpjot uz tām, nonāktu lūša pilsētas stendā. Arī citkārt lūša pēdas tiks izmantotas tūrisma maršrutu iezīmēšanai.
Krustpils pils apbūves komplekss
sācis veidoties 1237.gadā, kad Rīgas bīskaps Nikolajsno Magdeburgas uzcēla pirmo pili vāciešu iekarotajā Latgalē - Kreicburgas pili. |
Lai pārzinātu Jēkabpils un tās apkārtnes ceļus, stendā būs pieejama ne tikai pilsētas, bet arī bijušā rajona teritorijā esošo novadu informācija. Stendā tiks prezentēti jaunie pilsētas un apkārtnes tūrisma materiāli, kas tapuši sadarbībā ar kaimiņu novadiem, kā arī 2012. gada kultūras un izklaides pasākumu kalendārs.
Jēkabpils pilsēta tiks pārstāvēta arī uz lielās skatuves, kur apmeklētājus priecēs talantīgie pašdarbības kolektīvi – „Kreicburga” un „Pastalnieki”.
Senajā tirgus laukumā ir novietoti svari.
Tur varat nosvērt tirgū iegādāto kartupeļu maisu
vai arī nosvērties pats.
|
Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs uzsver, ka Jēkabpils tūrisma potenciāls ir ielikts jau pilsētas ģeogrāfiskajā novietojumā. “Jēkabpils atrodas unikālā vietā, stratēģisku Latvijas lielceļu krustpunktā, un šobrīd šo iespēju ir vien prasmīgi jāizmanto, novirzot garāmbraucējus paviesoties pilsētā,” norāda Armands Slokenbergs, piebilstot, ka lūša izmantošanu vērtē kā ļoti radošu un drosmīgu risinājumu, kas var piesaistīt potenciālo pilsētas viesu uzmanību.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru